محصولات جدید

  روشنایی عمومی اتاق عمل  

اتاق عمل جراحی نیز مانند هر فضای دیگری در بیمارستان نیازمند نور پردازی ویژه است. استانداردهایی در این رابطه وجود دارد که حضور چراغ اتاق عمل و نورپردازی عمومی فضای آن را ضروری و تابع اصول قرار میدهد. برخورداری از نور کافی در محیط برای انجام کارها، بهداشتی بودن محیط چراغ و دارا بودن آی پی مناسب به رغم استریل بودن محیط اتاق عمل، همچنین وجود نور یکسان مداوم از نیازمندیهای روشنایی یک اتاق جراحی است که به عنوان نور عمومی آن در نظر گرفته میشود.
نور عمومی فضای اتاق عمل
به غیر از چراغ سیالیتیک اتاق عمل برای که نقش اصلی در نورپردازی حین جراحی را ایفا می کند؛ کارهای مکمل عملیات جراحی نیز نیازمند یک نور ثابت عمومی می باشد که معمولا در استاندارد ها ازچراغهای سقفی استفاده میشود. در گذشته برای کاربری از این نوع نورپردازی از پنلهای لامپ های مهتابی استفاده میشد که احتمال سوختن بالایی داشت و مدار راه انداز آن خالی از ایراد نبود و معمولا نبود نور کافی به علت روشن نبودن یک یا دو پنل همیشه ممکن بود. اما با حضور فناوری ال ای دی و مزایای زیاد آنها کم کم مهتابی ها به دست فراموشی سپرده شده و پنلهای ال ای دی جایگزین آنها شدند. این پنلها به دلیل مزایایی همچون نوری یک دست بدون چشمک همینطور طول عمر بالا ،رنگ نوری بهتر، مصرف برق کمتر و همچنین درجه حفاظت بالاتر در برابر رطوبت و همچنین گرد و غبار گوی سبقت را از لامپ های نسل گذشته ربوده اند.
از دیگر مزیت های آن نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• تولید در اندازه های سفارشی در طول و عرض
• رنگ بدنه چراغ به صورت سفارشی مطابق معماری داخلی اتاق عمل
• پخش نور یکنواخت، فاقد خیرگی و ایده آل جهت روشنایی عمومی اتاق عمل
• فاقد اثر استروبوسکوپیک و مقاوم در مقابل نوسانات شبکه برق
• سطح صاف و سیقلی چراغ به منظور عدم نفوذ میکروب و باکتری و نظافت آسان

چراغ مدل نیان
چراغ LED مدل نـیـان از جمله محصولات تولیدی شرکت بروکس میباشد که به منظور جایگزینی با چراغهای قدیمی مـهتابی فلـورسنت 2*40 در روشنایی عمومی اتاقهای عمل ارایه شده است. بدنه این چراغ از آلومینیوم خالص با پوشش رنگ الکترواستاتیک تولید شده که علاوه بر مقاومت بسیار بالا از انتقال حرارت ایده آلی نیز برخوردار بوده و مناسب شرایط آب و هـوایی نسـبتا گرم ایران میبـاشد.
درایور الکـترونیـکی (راه انداز) تولید داخل کشـور و از قطعات و المانهای مرغوب ساخته شده است. چیـپ سـت LED نیـز از شـرکـتهای معـتبر اروپایی تهیه شده اسـت. ایـن مشخـصات در مجـموع شـرایط گارانتی 36 ماهـه را برای این چـراغها فراهم مـی نـماید. به دلیل وجود تجهیزات دقیق و حساس پزشکی در محیطهای بیمارستانی، بکارگیری چراغ با مشخصات الکتریکی اسـتاندارد الزامی میباشـد.
چراغ تولیدی بروکس دارای مشخصات استاندارد به همراه تاییدیه از آزمایشـگاههای معـتبر روشـنایی کـشور میباشد و علاوه بر عدم وجود فلیکر یا همان چشمک زدن که سبب خستگی چشم میشود دارای مدار تغذیه با ضریب توان PF بالا و آلودگی هارمونیکی THD بسیار پایین میباشد.