رویدادها

  ویروس کرونا(COVID-19)  

در دسامبر ۲۰۱۹ ، برای اولین بار در شهر ووهان استان هوبئی چین، پس از اینکه مردم بدون علت مشخصی دچار سینه پهلو شدند و واکسن‌ها و درمان‌های موجود مؤثر نبودند، نوع جدیدی از کروناویروس با همه‌گیری در انسان شناسایی شد. از میان نخستین افرادی که به این ویروس آلوده شده‌اند، مشخص شد که دو سوم آنها با بازار عمده‌فروشی غذاهای دریایی هوانان، که در آن حیوانات زنده نیز به فروش می‌رسد، ارتباط داشته‌اند.
شیوع عفونتهای جدید ویروس کرونا بین مردم همیشه باعث نگرانی بهداشت عمومی است. اوضاع به سرعت در حال تحول است.
با عبور تعداد قربانیان ویروس کرونا از مرز ۱۰۰۰ نفر سازمان بهداشت جهانی برای بیماری ناشی آن نام رسمی انتخاب کرده‌است - (۱۹-COVID) که اشاره‌ای دارد به «کرونا»، «ویروس»، «بیماری» در سال ۲۰۱۹.این نوع کرونا ویروس قبل از این همه‌گیری در انسان دیده نشده بود.برآوردهای نخستین نشان می‌دهد که درصد مرگ و میر این ویروس بین ۲ تا ۳ درصد مبتلا شدگان است.

با توجه به آغاز به کار شرکت ها تیم‌های منابع انسانی می‌توانند با تهیه اطلاعات دقیق و تایید شده از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها و سایت وزارت بهداشت، نتیجه جستجوهای خود را با کارمندان‌شان به اشتراک گذاشته و مطمئن شوند که اخبار و اطلاعات درست به آنها منتقل می‌شود. مطمئناً هرچه آگاهی کارمندان در این زمینه بیشتر باشد ترس و نگرانی‌شان نیز کمتر خواهد بود.

جلوگیری از حضور افراد مشکوک به ویروس در محیط کار
آلودگی به ویروس کرونا با تب بالای 39 درجه شروع می‌شود و با سرفه خشک و پس از یک هفته با تنگی نفس ادامه پیدا می‌کند.
این ویروس همچنین در معمولی‌ترین حالت باعث سرماخوردگی می‌شود. شرکت‌ها و سازمان‌ها در چنین شرایطی باید انعطاف‌پذیر بوده و به کارمندان تاکید کنند که در صورت داشتن هریک از این علائم، از حاضر شدن در محل کار پرهیز کرده و تا بهبودی کامل، از خانه کارها را انجام دهند.

آگاهی از تماس کارمندان با افراد مشکوک به ویروس کرونا
ویروسهای کرونای انسان از طریق قطره‌های آلوده که با سرفه یا عطسه پخش می‌شوند، یا تماس با دستها، سطوح یا اشیاء آلوده از کسی که ویروس کرونا دارد به دیگرانی که با او تماس نزدیک دارند منتقل می‌شوند. فاصله زمانی بین وقتی که یک نفر در معرض ویروس قرار می‌گیرد تا وقتی که عوارض برای اولین بار ظاهر می‌شوند معمولاً 5 تا 6 روز است، اگر چه می‌تواند از 2 تا 14 روز باشد. به این دلیل، از کسانی که احتمالاً با یک مورد تایید شده تماس داشته‌اند خواسته می‌شود که خودشان را برای 14 روز قرنطینه کنند.

به نظر می‌رسد که بیشتر موارد COVID-19 از کسانی که عوارض داشته‌اند پخش می‌شود. تعداد کمی از افراد ممکن است قبل از ظهور عوارضشان عفونی بوده باشند.

عوارض آن چیستند؟
بیماران ممکن است تب، سرفه، آبریزش بینی، تنگی نفس و عوارض دیگری داشته باشند.
در موارد شدید تر، عفونت می‌تواند باعث ذات‌الریه همراه با ناراحتی شدید و حاد تنفسی بشود

آموزش نکات بهداشتی
دستهایتان را برای 20 ثانیه با آب و صابون یا ژل ضد عفونی کننده الکلی تمیز کنید.
وقتی سرفه یا عطسه می‌کنید بینی و دهانتان را با دستمال کاغذی یا آرنج تا شده خود بپوشانید.
از تماس نزدیک با هر کسی که عوارض شبیه سرماخوردگی یا آنفلوآنزا دارد اجتناب کنید.

برگزاری جلسات به صورت غیر حضوری تا اطلاع ثانوی
تا حد ممکن لازم است که جلسات داخلی شرکت‌ها محدود شوند و یا به صورت غیر حضوری برگزار شوند. به این ترتیب، امکان شیوع ویروس کاهش می‌یابد.

ضدعفونی کردن سطوح مشترک و یادآوری آن به کارکنان
سطوح مشترک مثل دکمه‌های آسانسور، دستگیره‌ درها، پریزها، دکمه ورود و خروج و میزها باید به طور مرتب ضدعفونی شوند؛ کارهایی که ساده، ولی بسیار مهم هستند. همچنین، بهتر است که مواد ضدعفونی‌کننده به طور گسترده در دسترس باشند و سطوح مختلف به صورت مرتب با این موارد پاک شوند.

نکته قابل توجه این است که همه واحدها باید در این زمینه مشارکت کنند. کافیست در هر اتاق یک تابلو یا علامت نصب شود تا کارکنان پیش از اقدام به فشردن یک دکمه یا تماس با دستگیره در، نکات بهداشتی را رعایت کنند.

سایر نکات بهداشتی
از کارکنان مجموعه بخواهید تا حد امکان از خانه غذا و خوراکی بیاورند و از سفارش غذا از رستوران‌ها خودداری کنند.
در صورتی که در مجموعه خوراکی (مانند میوه) توزیع می‌شود، حتماً این مواد غذایی به خوبی با مواد ضدعفونی‌کننده شست‌وشو شوند.
بهتر است کارکنان تا زمان رفع این اپیدمی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکنند.

حرف پایانی
تحقیقات نشان داده است که ویروس کرونا از بسیاری از بیماری‌های شایع دیگر کم‌خطرتر است. با این حال، این موضوع به این معنی نیست که نباید آن را جدی گرفت. هیچ مجموعه‌ای دوست ندارد که کارکنانش با چنین مشکلی روبرو شود، بنابراین بهتر است که مرتباً نکات و توصیه‌های بهداشتی را به کارکنان گوشزد کند و زمانی را به آموزش آن‌ها اختصاص دهد.